Obecnie, najczęściej wykorzystywanymi rozwiązaniami w zakresie podłóg są wylewki cementowe oraz wylewki anhydrytowe. Pomimo niesłabnącej popularności pierwszego rozwiązania, warto mieć na uwadze, że posadzka anhydrytowa jest ciekawą alternatywą, której właściwości są doceniane przez coraz większe grono inwestorów i wykonawców. Jakimi właściwościami odznacza się to rozwiązanie? Czy warto postawić na nie kosztem tradycyjnej wylewki cementowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
Parametry wylewki anhydrytowej
Przede wszystkim należy wiedzieć, że wylewka anhydrytowa ma płynną konsystencję, a w zależności od projektu jej podkład może wynieść do 25mm dopuszczalnej grubości. Jest to masa samopoziomująca, która gwarantuje gładką i równą powierzchnię. Może pełnić zarówno rolę wyrównującą dla posadzek, jak i pełnić rolę jastrychu. Posadzki anhydrytowe są często realizowane na dużych powierzchniach, gdyż nie wymagają stosowania dylatacji, a ułożona powierzchnia nie wymaga skomplikowanej konserwacji.
Analizując właściwości wylewek anhydrytowych należy zwrócić uwagę na ich wysokie przewodnictwo cieplne, wyjątkowo wysoką wytrzymałość będącą rezultatem znacznie lepszego stosunku wytrzymałości na ściskanie do wytrzymałości na zginanie (w porównaniu do wylewek cementowych), a także na jej stosunkowo niską wagę, dzięki której nie obciąża stropów i znacznie przyśpiesza prace rementowe.
Opisywane wylewki anhydrytowe estetycznie się prezentują, gdyż potrzeba wykonania dylatacji zostaje zredukowana do minimum. Materiał jest rozprowadzany dzięki wykorzystaniu specjalnej pompy z wężem, co umożliwia realizacje zlecenia w przeciągu jednego dnia. Posadzki anhydrytowe są gotowe do użytkowania już po dwóch dobach. Pozwala to na sprawną kontynuację prac remontowych w danym obiekcie.
Posadzka anhydrytowa pod ogrzewanie podłogowe
Z uwagi na doskonałe przewodnictwo cieplne, posadzki anhydrytowe to jedne z najlepszych rozwiązań pod ogrzewanie podłogowe. Materiał nie tylko świetnie przewodzi ciepło, ale także sprawnie oddaje je do pomieszczenia. W efekcie, wylewki anhydrytowe stanowią idealne uzupełnienie systemów ogrzewania podłogowego, zapewniając optymalny poziom ciepła w stosunkowo szybkim czasie.
W odróżnieniu od jastrychu cementowego, wylewki anhydrytowe pozwalają nagrzać pomieszczenie dwa razy szybciej. Jest to efekt wysokiego współczynnika przenikania ciepła oraz płynnej konsystencji materiału. Współpraca tego rodzaju posadzek z systemami ogrzewania podłogowego została doceniona przez szerokie grono użytkowników. Warto zaznaczyć, że wylewka anhydrytowa to nie tylko optymalny komfort cieplny, ale także znaczna oszczędność energii.
Zleć wykonanie wylewki anhdyrytowej sprawdzonym ekspertom
Rosnąca popularność posadzek anhydrytowych decyduje o tym, że coraz więcej firm wdraża usługę jej wykonania do swojej oferty. Wybierając partnera do współpracy warto mieć się na baczności. Tylko materiały sprawdzonych producentów zapewnią Ci właściwości, które w pełni Cię usatysfakcjonują. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje zlecenie zostanie zrealizowane rzetelnie, postaw na współpracę z firmą Dobrawylewka.pl. Każdy Klient uzyskuje certyfikat jakości użytych materiałów oraz kompleksowe doradztwo zarówno przed, jak i po wykonaniu posadzki. Skontakuj się z przedstawicielem firmy i zacznij cieszyć się gładką i równą powierzchnią swojej posadzki!