Umowa kredytu hipotecznego

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z różnorodnych usług bankowych. Przedmiotem ich zainteresowania przeważnie stają się kredyty, bo to właśnie na nich opiera się życie współczesnego człowieka. Każdy potrzebuje pieniędzy. A chcąc wieść godne życie na wysokim poziomie, trzeba mieć tych pieniędzy naprawdę sporo. Ten, kto sam ich nie posiada, zawsze może je pożyczyć. Instytucje bankowe wychodzą na przeciw potrzebom społeczeństwa, ponieważ każdemu są w stanie zaoferować kredyt szyty na miarę jego potrzeb.

Ostatnio wśród tych popularnych pożyczek pierwsze miejsce zajmuje kredyt hipoteczny. Na ogół jest on rozwiązaniem opłacalnym, jeśli tylko prawidłowo się go wykorzysta. Trzeba też na pewno dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę w umowie kredytu hipotecznego, zanim się ją jeszcze podpisze. Obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest sprawdzenie i zweryfikowanie poprawności dokumentu. Każdy powinien więc sprawdzić taką umowę przed złożeniem na niej swojego podpisu. Tak dla własnego bezpieczeństwa.

Umowa kredytu hipotecznego jest umową zawieraną pomiędzy kredytodawcą (instytucją bankową lub pozabankową) i kredytobiorcą (osobą zaciągającą pożyczkę). Muszą więc pojawić się w niej informacje na temat obu stron umowy. Dokument powinien też określać szczegółowo kwotę kredytu hipotecznego i jego walutę oraz cel, na który zostaną przeznaczone pożyczone pieniądze. Dla samego kredytobiorcy najcenniejsze mogą okazać się dane na temat zasad spłaty oraz terminu spłaty kredytu. Jeżeli kredyt jest brany w innej walucie, trzeba też zaznaczyć, w jaki sposób te płatności będą uiszczane i w jaki sposób będzie następować przewalutowanie pieniędzy. Ponadto w umowie kredytu hipotecznego pojawią się informacje dotyczące wysokości oprocentowania pożyczki, metody zabezpieczenia spłaty, uprawnień banku oraz wysokości prowizji, jeżeli taka została nałożona na kredyt.

Na co zwrócić uwagę w umowie kredytu hipotecznego? Na pewno na wszystkie wymienione wyżej elementy, gdyż są one absolutną podstawą każdej tego rodzaju umowy. Jeżeli dokument nie zawiera którejś z tych informacji, jak najszybciej trzeba coś z tym zrobić i poprosić bank o dokonanie niezbędnych poprawek, by mieć wszystko podane jasno na papierze. Umowa kredytowa jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla obu stron transakcji. Każdy, kto ubiega się o kredyt, powinien dokładnie zapoznać się z jej treścią i ją zrozumieć. Jeżeli natomiast jakikolwiek z jej podpunktów okazuje się niezrozumiały, warto zgłosić się do dobrego doradcy biznesowego, który wspólnie z klientem przeanalizuje poszczególne zapisy.

Źródło: https://kazo.pl/poradniki/kredyty-hipoteczne-na-co-zwrocic-uwage/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here