Montaż paneli ogrodzeniowych

Koszty ogrodzenia będą wahać się przede wszystkim od rodzaju ogrodzenia, na jakie się zdecydujemy – im bardziej kunsztowne, z tym większymi kosztami powinniśmy się liczyć. Oczywiście koszt samych poszczególnych elementów ogrodzenia to jedno, drugie natomiast to koszt samego montażu. Czasem niektóre rodzaje ogrodzenia wybierane są właśnie ze względu na te ostatnie – jeśli zależy komuś na czasie lub jego ogrodzenie jest jedynie tymczasowe, wybierze zapewne najtańsze – siatkę ogrodzeniowa. Jeśli jednak chce mieć uniwersalne ogrodzenie, które będzie estetyczne oraz długotrwałe  – wybierze to, które jest proste i uniwersalne. Montaż paneli ogrodzeniowych nie jest bardzo trudny, jednak wymaga wcześniejszego, odpowiedniego przygotowania do tego tematu.

Montaż paneli ogrodzeniowych

 

Od czego zacząć montaż paneli ogrodzeniowych?

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie i zakup niezbędnych materiałów oraz sprzętu, za pomocą którego będzie możliwe wykonanie poszczególnych prac. Montaż paneli ogrodzeniowych wymaga w pierwszej kolejności rozmierzenia działki oraz ostatecznego zaplanowania tego, jak ma dane ogrodzenie przebiegać. Najważniejsze w tej chwili będą słupki narożne oraz słupki początkowe, które na dalszych etapach nie mogą ulec przesunięciu – właśnie dlatego całe założenie rozpoczynane jest właśnie od nich.  Słupek narożny będzie odpowiedzialny za całościowy efekt wizualny, dlatego jego postawienie powinno związane być z jak najlepszym wyeksponowaniem głównej ściany ogrodzenia. Wszystkie słupki tej właśnie ściany powinny być postawione węższą stroną od strony frontu.

Część zasadnicza

Po zrobieniu wylewki czas na faktyczny montaż paneli ogrodzeniowych. Koniecznie wcześniej musimy sprawdzić, czy beton, z jakiego zrobiona jest wylewka, zdążył związać i zastygnąć. Dopiero wtedy wolno nam przejść do zasadniczych części naszych prac. Montaż paneli ogrodzeniowych odbywa się za sprawą specjalnych obejm, których mamy do dyspozycji trzy różne rodzaje. Możemy wybierać spośród obejm pośrednich, chwytających panele, ale jedynie te położone względem się nie dokładnie w prostej linii; są również obejmy startowe – je stosowane są zazwyczaj przy bramach, ale również na początku i na końcu każdego ogrodzenia oraz obejmy narożne, jak sama nazwa wskazuje 0 wykorzystywane w samych tylko narożnikach ogrodzenia. Jeśli ogrodzenie nie zakłada podsiadania podmurówki, można wykorzystać montaż tak zwany „śląski”,, w którym nie oczekuje się na zastygnięcie betonu, a całe ogrodzenie jest po prostu składane –  żmudnie panel po panelu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here